Activități extrașcolare

"ȘCOALA PENTRU TOȚI COPIII" este un proiect de monitorizare a segregării școlare derulat de Centrul de Advocacy și Drepturile Omului - CADO în parteneriat cu Asociația Consultanților în Dezvoltare Comunitară – ACDC în perioada februarie 2021 – mai 2022.
Proiectul , derulat și in școala noastră, vine în continuarea și consolidarea eforturilor de combatere a segregării școlare și a discriminării elevilor de etnie romă depuse în cadrul proiectului anterior "Școală pentru toți copiii! "(1) desfășurat între aprilie 2015 – aprilie 2016 urmând abordarea de succes deja dezvoltată. (Prof. Sandu Teodora)

• "Și la școală suntem toți la fel"

• La școala noastră continuăm campania de informare și conștientizare „Și la Școală Suntem Toți la Fel!” - Click pentru detalii15 ianuarie - Ziua Culturii Naționale - Click pentru detalii

 


19 Zile de activism împotriva abuzurilor asupra copiilor și tinerilor - Click pentru detalii